moje ikonka
Když jsi se narodil(a), tak ty jediný(á) jsi plakal(a) a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smál(a).
Květen 2008

Breaking dawn

30. května 2008 v 18:48 ♥Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk♥

Volný překlad: ,,Neboj se, zamumlal."

,,Patříme k sobě."

Byla jsem náhle přemožena pravdou mého vlastního života.

Tenhle moment byl tak perfektní, tak pravdivý, nebyla tam žádná cesta k

pochybnosti.

Jeho paže se ovinuly okolo mě, držel mě proti sobě....

Držet všechnu odvahu ve svém těle bylo jak živoucí drát.

,,Navždy," souhlasil.


Marie Antoinetta

29. května 2008 v 20:30 ♥Historie♥
Marie Antonie Josefa Johana Habsbursko-Lotrinská, (něm. Maria Antonia Josepha Johanna von Habsburg-Lothringen) známá především jako Marie Antoinetta (2. listopadu 1755, Vídeň - 16. října 1793, Paříž), Arcivévodkyně rakouská, císařská princezna rakouská, královská princezna uherská a česká, korunní princezna a královna francouzská a navarrská (1774-1793), byla manželkou Ludvíka XVI. z dynastie Bourbonů, krále francouzského a dcerou Marie Terezie. Ona a její manžel Ludvík XVI. byli popraveni za Velké francouzské revoluce.
Arcivévodkyně Marie Antonie Rakouská (německy: Erzherzogin Maria Antonia von Österreich; francouzsky: Archiduchesse Marie Antoinette d'Autriche), byla patnáctným a předposledním potomkem panovnice Marie Terezie (1717-1780) a císaře Františka I. Štěpána Lotrinského (1708-1765). Byla členkou Habsbursko-Lotrinské dynastie. Byla předurčena a vychována k tomu, že se stane manželkou krále Francie. V roce 1770 se provdala za francouzského následníka trůnu Ludvíka, který se roku 1774 stal králem. Po jeho boku byla královnou až do pádu království za Velké francouzské revoluce v roce 1792, kdy byl nejdříve popraven Ludvík a devět měsíců po něm i ona. 19. prosince 1778 se po osmi letech manželství narodilo první dítě - dcera, Marie Tereza "Madame Royale" a 22. října 1781 vymodlený dauphin - Ludvík Josef Xavera. Později měli ještě Ludvíka Karla, vévodu z Normandie který byl nejspíš syn Mariina milence (25. března 1785) a dceru Madame Sophie, která však byla znetvořená a v jedenácti měsících zemřela. Vévoda z Normandie zemřel za hrůzovlády, když byl dán na převýchovu ševci Simonovi. Vévoda z Normandie je označován také jako Ludvík XVII. Marie Antoinetta bývá často označována jako hlavní viník bankrotu státní pokladny. I proto byla (často neprávem) označována coby Madame Déficit. A to především tím, že si nechala vozit drahé látky, krajky, šperky, pořádala nákladné plesy, v kartách prohrávala astronomické částky a do vlivných úřadů jmenovala své oblíbence (vévodkyni de Polignac, princeznu de Lamballe a jiné např.knížete de Ligne,barona de Besenval,markýze d´Adhémar,vévodu de Lauzun.) Ačkoliv náklady na královský dvůr byly rovny desetině ročního státního rozpočtu, hlavní příčinou bankrotu bylo financování amerických kolonií v boji o svou nezávislost na Velké Británii. Z velké části může za obrovský státní dluh i neschopnost tehdejších ministrů a krále prosadit zdanění šlechty, která se postavila proti vůli krále a tím neumožnila ozdravení ekonomiky království. Tato situace pak vedla přímo k Velké francouzské revoluci. Dne 16. října 1793 byla v Paříži sťata gilotinou.
V roce 2006 byl o Marii Antoinettě natočen film. Její představitelkou byla Kirsten Dunst. Další filmy ve kterých se objevila historická postava Marie Antoinetty:
"Aféra s náhrdelníkem" (2001) Joely Richardson "Ridicule" (1996) Mirabelle Kirkland "Jefferson v Paříži" (1995) Charlotte de Turckheim "l´Autrichienne" (1990) Ute Lemper "La Révolution francaise" (1989) Jane Seymour "Noc ve Varennes" (1982) Eléonore Hirt "Marie Antoinetta,královna Francie" (1955) Michéle Morgan "Si Versailles m´etait conté" (1954) Lana Marconi "Aféra s královniným náhrdelníkem" (1946) Marion Dorian "Marie Antoinette" (1938) Norma Shearer "La Marseillaise" (1938) Lise Delamare "Madame Du Barry" (1934) Anita Louise

Trailer k filmu Marie Antoinetta:

P.S.: V rubrice ,,Filmy" je celý film Marie Antoinetta", ale v angličtině

Gossip girl- 1x15

2. května 2008 v 20:10 ♥Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk♥