moje ikonka
Když jsi se narodil(a), tak ty jediný(á) jsi plakal(a) a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smál(a).
životopis

23. března 2008 v 17:28 |  ♥Kristen Stewart♥

Profil

Celé jméno: Kristen Jaymes Stewart
Přezdívka: Kris
Datum narození: 9.4. 1990
Místo narození: Colorado, USA
Věk: 17
Výška: 1.70 cm
Národnost: americká
Otec: John Stewart (producer televize FOX)
Bratr: Cameron
Oblíbená činnost: surfování

Biografie

Kristen Stewart se narodila 9. dubna 1990 v Coloradu, USA. Jejím otcem je známý producer televize FOX John Stewart. Před kamerou se poprvé - nepočítám miniroličku ve filmu Třináctý rok (The Thirteenth Year) - objevila ve filmu Rose Trocheové Životní jistoty (The Safety ofObjects). První velká role této mladé herečky přišla v roce 2002 v thrileru Úkryt(Panic Room). Kristen se k této roli dostala hlavně proto, že je nápadně podobná Jodie Foster, která ve filmu hrála její matku.
Po úspěšném filmu Úkryt následoval v roce 2003 snímek Cold Creek Manor od Mika Figgise. Dnes její kritiky nejvíce uznávaná role je ve skvělém dramatu Mluv(Speak), který natočila v roce 2004. Kristen bylo pouhých 13 let když si v tomto filmu zahrála roly studentky prvního ročníku střední školy, která byla znásilněna a musí se vypořádat se svým citovým traumatem. Kristen sklidila velkou chválu za ztvárnění tohoto podivuhodného portrétu mladistvých citů, které vyjádřila jen málem slov. Postava kterou ztvárnila totiž ve filmu příliš nemluví, o to těší bylo jí hrát. Později si zahrála v méně známých filmech jako Undertow a Nelítostná rasa(Fierce People) . Dále také hrála hlavní roly v rodinné komedii Chyťte tu holku(Catch That Kid).
Dále si zahrála v rodinném filmu Zathura, kde hrála Lisu, sestru dvou chlapců, kteří hrají hru Zathuru a rázem se ocitnou ve vesmíru a tím všechna dobrodružství nekončí. Poté následoval horor Prokletí domu slunečnic (The messengers) a romantická komedie Na území žen(In theland of woman), kde si zahrála po boku Meg Rayen a Adama Brodyho. Také se mihla v pár dalších filmech. Právě teď natáčí Stmívání (Twilight), podle knižní předlohy od Stephenie Meyer, kde si zahraje obyčejnou sedmnáctiletou dívku Bellu, která se přestěhuje za svým otcem do městečka Forks a tam potká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který doteď úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Na tento film se můžeme těšit koncem roku 2008 nebo začátkem příštího roku.
Herecká filmografie
2009Welcome to the Rileys
2008Jumper
Twilight
What Just Happened?
2007Cake Eaters
Cutlass
Na území žen
Prokletí domu slunečnic
Útěk do divočiny
2005Nelítostná rasa
Zathura: Vesmírné dobrodružství
2004Chyťte tu holku
Mission Without Permission
Mluv
Undertow
2003Cold Creek Manor
2002Úkryt
2001Životní jistoty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 misik-* misik-* | Web | 1. srpna 2009 v 14:51 | Reagovat

Achojik tvůj blogísek je mocinky hezu.kuni se pls na můj :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama